Rower górski, jak dobrać odpowiedni sprzęt

News

Jazda rowerem górskim to dynamiczna dyscyplina sportowa, która stale zyskuje na popularności. Decydując się na uprawianie tego rodzaju sportu, możemy z powodzeniem połączyć jakościowy trening z aktywnością na świeżym powietrzu. W jaki sposób dobrać odpowiedni sprzęt, który będzie nam służył przez długie lata? Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? 

Rower górski do jazdy po nierównym trenie 

Rowery górskie szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku wypadów za miasto. Leśne drogi, polne ścieżki czy kamieniste podłoże. Odpowiednio dobrany rower górski męski, powoli ci wygodnie przemierzać coraz to kolejne kilometry. Rowery MTB są zwykle stosunkowo lekkie i zwrotne, ich solidne wykonanie powinno bezpośrednio przekładać się na komfort jazdy. Opony w tego typu rowerach powinny być wykonane z wysokogatunkowego tworzywa, odpornego na uszkodzenia, dzięki którym niestraszne nam będą kamieniste podłoża na otwartej przestrzeni. Odpowiednie modele rowerów spełniają różne funkcje, w zależności od dyscypliny, jaką się pasjonujesz. W przypadku ekstremalnych zjazdów po stromych zboczach najlepiej sprawdzą się rowery typu downhill, w przypadku tras z dużą ilością ramp i skoków postaw na modele enduro. W przypadku górskich szlaków najlepiej sprawdzą się rowery typu trail. Rowery MTB dostępne są w różnych kolorach i oryginalnych wzorach.

Odpowiedni rower MTB

Dobierz model roweru, który idealnie dopasuje się do twoich indywidualnych potrzeb. Podstawę każdego roweru górskiego stanowi jego rama, która powinna charakteryzować się optymalną lekkością. Postaw na elementy wykonane z aluminium czy carbonu, które umożliwią przenoszenie sprzętu z miejsce na miejsce w razie wypadku. Konstrukcja rowerów MTB została zaprojektowana z myślą o użytkownikach, których będą pokonywali wysokie przeszkody, dlatego przestrzeń pod pedałami jest zdecydowanie większa niż w przypadku innych rowerów. Prosta kierownica roweru zapewnia odpowiednią stabilność, a regulowane siodełko, znajdujące się zwykle na wysokości kierownicy, umożliwia przybranie odpowiedniej pozycji przez osobę zjeżdżającą. Dobierając odpowiedni model roweru MTB zwróć szczególną uwagę na wykorzystane w nich hamulce oraz amortyzatory, które stanowią podstawę bezpiecznej i komfortowej jazdy.  

Profesjonalny rower i akcesoria do jazdy po górach 

Rowery MTB świetnie sprawdzą się w przypadku górzystych i kamienistych nawierzchni, charakteryzując się odpowiednią trwałością i wytrzymałością. W przypadku uprawiania sportów wyczynowych warto również zainwestować w zestaw odpowiednich ochraniaczy oraz kask, które będą stanowiły dodatkową ochronę przed kontuzjami. W przypadku jazdy na długie dystanse z pewnością warto zainwestować w bidon lub pojemną sakwę, którą z łatwością zamontujemy na ramie naszego roweru. Dzięki takim rozwiązaniom zabierzesz w podróż wszystkie najpotrzebniejsze akcesoria. Postaw na rozwiązania, które spełniają twoje wymagania i idealnie dostosowują się do uprawianej przez ciebie dyscypliny sportowej. 

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz