Jak znaleźć obuwie pasujące do naszej figury?

News

Istnieje wiele modeli butów damskich, a każdy z nich posiada charakterystyczną jedynie dla siebie specyfikę. Nie dziwi to, że w kobiecej garderobie znajduje się przynajmniej kilka par butów, zmieniają się bowiem okazje, jakie uzasadniają sięganie po nie. Jak jednak dopasować obuwie do naszej figury tak, aby podkreślić to, co jest jej atutem, a jednocześnie mieć pewność, że zatuszowane zostaną ewentualne niedoskonałości?

wysoki obcas​Okazuje się, że odpowiednio dobrany model obuwia jest w stanie przynieść zaskakujące rezultaty. Pytane o największy mankament naszej figury nie zawsze zwracamy uwagę na te same cechy, jeśli jednak uważamy, że naszym problemem są przede wszystkim zbyt krótkie nogi, problem można dość łatwo rozwiązać przekonując się do obuwia na wysokim obcasie. Najlepiej jeśli jest on cienki, choć możemy też zdecydować się na obcas o średniej grubości. Oczywiście, nie musimy decydować się jedynie na klasyczne czółenka. Innym ciekawym rozwiązaniem są buty na platformie, choć wcale nie oznacza to, że krótkie nogi skazują nas na obcasy nawet, jeśli nie jest to wskazane z uwagi na stan naszego zdrowia. Jeśli podejmujemy decyzję o zakupie obuwia charakteryzującego się płaską powierzchnią, najlepiej sięgnąć po te, które posiada wydłużony nosek.

Dobrze też, jeśli buty są w tym samym kolorze co noszone przez nas kryjące rajstopy lub spodnie. Pozwala to na utworzenie optycznej linii ciągłej, rozwiązania idealnego wtedy, gdy zależy nam na wydłużeniu sylwetki. Niekiedy jednak to nie krótkie nogi są naszym problemem. Jeśli nasze nogi przyciągają męskie spojrzenia, możemy zdecydować się na niemal każde obuwie i nie ma tu znaczenia to, czy są to buty na obcasie, czy też te, dla których charakterystyczna jest płaska podeszwa.

Latem dobrym rozwiązaniem są w takim przypadku nie tylko baleriny, ale również rzymianki, a w porze jesiennej i zimowej – botki i kowbojki. A co z kobietami, które nie narzekają na długość, ale przede wszystkim na masywność swoich nóg. Tu z pomocą przychodzi przede wszystkim te obuwie, dla którego charakterystyczny jest wydłużony nosek. Innym ciekawym rozwiązaniem jest lekko zaokrąglony czubek, który zawsze prezentuje się w takiej sytuacji lepiej niż klasyczny szpic. Warto też postarać się, aby niezbyt szczupłe nogi nie skupiały na sobie spojrzeń. Tu pomogą przede wszystkim buty proste i klasyczne, pozbawione ozdób i stonowane kolorystycznie. Zimą dobrym rozwiązaniem są kozaki na słupku dość starannie dopasowane w łydkach. Warto też zwrócić uwagę na cholewkę, jaka znajduje się w butach zimowych, przyjmuje się bowiem, że nie powinna być ona zbyt szeroka.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz