Jak ułatwić sobie chodzenie na obcasach?

News

Trudno nie zgodzić się z tym, że buty na wysokim obcasie nie bez przyczyny są uważane za obuwie wyjątkowo kobiece. Gdy je zakładamy nasza sylwetka sprawia wrażenie szczuplejszej, a i nasze nogi sprawiają wrażenie optycznie dłuższych niż ma to miejsce w rzeczywistości. Niestety, już kilkugodzinne chodzenie na obcasach jest dla wielu kobiet poważnym problemem. Na ratunek przychodzą im jednak różnego rodzaju akcesoria i gadżety, które sprawiają, że można poradzić zapiętkisobie z tego rodzaju trudnościami.

Gdy mówimy o wygodzie oraz o komforcie chodzenia, musimy mieć na uwadze to, że mamy do czynienia z czymś więcej niż tylko z kwestią związaną z estetyką i dobrym samopoczuciem. Warto więc mieć świadomość tego, że obcasy, które uciskają nasze stopy, mogą mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Wiele pań narzeka zarówno na ból przedniej części stopów, jak i pleców. Trudno się temu dziwić, właśnie w tych miejscach koncentruje się bowiem ciężar ich ciała. Nie trzeba więc długo czekać, a piękne obuwie zamiast cieszyć zaczyna wywoływać niechęć.

Na szczęście, w sprzedaży dostępne są dziś żelowe wkładki do butów, które pozwalają nam poradzić sobie z tym problemem. Te są nie tylko idealnie dopasowane do podeszwy, ale również zapewniają lepszą amortyzacją ruchów. W sprzedaży dostępnych jest przy tym coraz więcej ich rodzajów, co ułatwia znalezienie rozwiązania bliskiego ideałowi. W większości przypadków są to zresztą wkładki przezroczyste, można więc nosić je bez obaw nawet, gdy zakłada się sandały na wysokim obcasie. Jeśli nasze buty są nowe, a tym samym nie zdążyłyśmy ich jeszcze rozchodzić, możemy mieć do czynienia z dolegliwościami bólowymi w tylnej części stopy. Otarte do krwi piety są dla wielu kobiet codziennością, choć trudno o rozwiązanie bardziej frustrujące. Na szczęście, również w tym przypadku nie jesteśmy pozostawione same sobie, w sprzedaży dostępne są bowiem zapiętki charakteryzujące się specjalnym wyprofilowaniem. Ich kształt przywodzi na myśl szerokie paseczki, zapiętki przy tym nie tylko znakomicie dopasowują się do ciała, ale i stanowią ochronę skóry przed otarciami. Inna dolegliwość kojarzona z noszeniem butów na wysokich obcasach wiąże się z odbiciem pięty oraz dyskomfortem, jaki jest w stanie wywołać zbyt twarda podeszwa. Rozwiązaniem mogą być miękkie podpiętki, które są w stanie wyeliminować, a przynajmniej ograniczyć tego rodzaju problem. Te nie tylko dopasowują się do kształtu naszej stopy, ale i podnoszą komfort nawet, jeśli chodzimy przez więcej niż kilka godzin. Tu szczególnie ciekawe wydają się modele żelowe.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz