Gdzie mogę oglądać seriale online za darmo?

News

Nie zawsze jest to łatwe, ale ciężko jest być na bieżąco z nowinkami z branży. Najlepszą rzeczą jest to, że nie zawsze jest proste, aby nadążyć za najnowszymi wiadomościami. Może być trudno nadążyć za przygodami ulubionych bohaterów seriali. Ten artykuł podpowie Ci, gdzie legalnie i za darmo możesz obejrzeć swoje ulubione produkcje (polskie lub zagraniczne). Więcej na: https://spokeo.pl/

Seriale online dostępne legalnie i za darmo - gdzie można je znaleźć?

Istnieje wiele stron i serwisów, które umożliwiają oglądanie seriali za darmo. Można je znaleźć na YouTube czy platformach VOD. Dlaczego cieszą się one tak dużą popularnością?

Platformy z usługami VOD (Video On Demand) jeszcze do niedawna nie były powszechnie dostępne w Polsce. Nazwy takie jak Netflix, Amazon, czy Prime Video nie są w Polsce znane. I trudno sobie wyobrazić, żeby ktoś chciał płacić dodatkowo za "oglądanie na żądanie". Dlatego większość osób wybiera nielegalne źródła, które oferują darmowe seanse.

Gdzie oglądać seriale online za darmo - Kino w domu z rodziną

W dobie rosnącej popularności Netflixa, coraz więcej platform VOD online oferuje opcje freemium. Oznacza to, że przynajmniej część biblioteki filmowej jest dostępna za darmo. W seansie mogą jednak przeszkadzać reklamy.

Strony oferujące darmowe seriale - dowiedz się, gdzie oglądać polskie lub zagraniczne seriale
Serwisy, które legalnie udostępniają zagraniczne i polskie produkcje, często są płatne. Możliwe jest jednak znalezienie w sieci takich stron, gdzie można obejrzeć serial lub obejrzeć film za darmo. Poniżej przedstawiamy kilka serwisów, które spełniają kryteria legalności i zapewniają darmowy dostęp do swoich zasobów.

Seriale TVP dostępne za darmo

Polskie produkcje telewizyjne można oglądać w dowolnym momencie za pośrednictwem serwisu TVP VOD. Dostęp do dużej liczby filmów i seriali, z których część jest bezpłatna. Znajdziesz tu treści ze wszystkich kanałów TVP - TVP1, TVP2, TVP rozrywka i TVP historia. Teraz możesz mieć dostęp do swoich ulubionych polskich seriali, filmów dokumentalnych i teleturniejów online. TVP VOD oferuje zarówno nowe produkcje, jak i starsze klasyki Telewizji Polskiej. Dostęp do produkcji spoza TVP, które zostały zakupione na podstawie licencji (np. seriale zagraniczne). Wszystkie filmy i seriale w serwisie można oglądać za darmo, wykupując pakiet "Strefa ABO" w cenie 9,99 zł miesięcznie. W ten sposób uzyskasz również dostęp do odcinków przedpremierowych.

VOD - oferta darmowych seriali

Vod.pl oferuje nowości kinowe, produkcje oscarowe i bajki, a także filmy dokumentalne, seriale i produkcje festiwalowe. Większość z nich można obejrzeć odpłatnie. Ceny różnią się w zależności od popularności filmu i czasu jego powstania. Serwis oferuje szeroki wybór filmów, telenowel i dokumentów, które można obejrzeć za darmo. Liczba pozycji na liście darmowych vod.pl stale rośnie. Znajdują się tu zarówno klasyki z przeszłości, jak i aktualne hity kinematografii, zarówno polskiej, jak i zagranicznej. Są tu produkcje z kręgu kultury popularnej, jak i te mniej znane, które kojarzone są z kinem alternatywnym.

Darmowy Player.pl? Niestety, już nie...

Wielu użytkowników jeszcze do niedawna miało dostęp do wybranych filmów za darmo. Stało się to jednak droższe. Serwis przeszedł na system SVOD (subscription-video-on-demand). Oznacza to, że nawet stare filmy i seriale, które wcześniej były dostępne za darmo, teraz są płatne.

Pocieszające jest to, że koszt usługi jest rozsądny. Dostęp do najnowszych filmów i seriali, treści dokumentalnych z Discovery+ oraz Player Original można uzyskać wykupując pakiet Player (z reklamami) już za 5 zł miesięcznie. Pakiet można wykupić na rok, pół roku lub cały rok. Opłata abonamentowa jest jednorazowa. Można utworzyć do pięciu profili użytkownika, a z usługi można korzystać na maksymalnie dwóch urządzeniach jednocześnie. Pieniądze będą automatycznie pobierane z Twojego konta co miesiąc, po pierwszej wpłacie. Eliminuje to konieczność wykonywania regularnych przelewów. Zaletą tej oferty jest to, że reklamy nie będą przerywać seansu.

Telewizja IPLA oferuje darmowy serial

Cyfrowy Polsat stworzył Ipla TV, czyli kanał telewizji internetowej. Jest to jednak usługa płatna, ale oferuje darmowe oglądanie - jeśli nie przeszkadza Ci oglądanie reklam. Serwis VOD na ipla.tv oferuje miłośnikom kina nie lada gratkę - bezpłatny dostęp do ponad 90% seriali i programów z grupy Polsat oraz produkcji zakupionych na licencji (filmy animowane, dokumentalne, historyczne, familijne i dramaty). Ceny pakietów płatnych na okres 30 dni wahają się od 5 zł do 50 zł. Niektóre płatne pakiety można wypróbować za darmo, zapisując się na okres próbny. Pakiety płatne można wypróbować przez 14 dni przed zakupem. Zobacz: Darmowe seriale online

telewizja

YouTube oferuje legalne seriale za darmo

YouTube oferuje kilka darmowych seriali za pośrednictwem niektórych kanałów. Należy do nich Studio Filmowe TOR, jeden z najpopularniejszych polskich producentów filmowych, gdzie można legalnie i za darmo obejrzeć kultowe polskie kino (Rejs. Ucieczka z Kina Wolność. Krotki film o Miłości). Znajdziesz tu również produkcje najbardziej uznanych polskich reżyserów, takich jak Krzysztof Kieślowski czy Andrzej Wajda. Dzięki kanałowi TOR możesz cieszyć się wybitnymi dziełami sztuki bez utraty jakości.

Sala Kinowa, kanał podobny do TOR-a, został stworzony przez pracowników kina Praha w Warszawie. Można na nim obejrzeć ambitne, wielokrotnie nagradzane produkcje w języku polskim i innych językach (czeskim i skandynawskim, francuskim, włoskim). Każda produkcja zagraniczna posiada polskie napisy.

Inne strony oferują legalne i darmowe seriale

Wyszukując serial za pomocą wyszukiwarki możesz trafić na mniej znane strony. Strony te niekoniecznie są nielegalnymi źródłami treści. Warto zwrócić uwagę na takie nazwy jak: Filmoteka Szkoły Filmowej, Łódź (gdzie można obejrzeć pierwsze filmy najważniejszych twórców, m.in. Wajdy i Polańskiego, Skolimowskiego, Zanussiego), Arte (serwis udostępniający za darmo sztuki performatywne - teatr i taniec) oraz Cineman (strona, na której niektóre filmy są darmowe). Świetną opcją jest serwis Adapter - polskie produkcje można oglądać z napisami i audiodeskrypcją dla widzów niewidomych.

Istnieje możliwość legalnego oglądania seriali za darmo!

Wiele serwisów umożliwia oglądanie bohaterów wielkiego ekranu kiedy tylko chcesz. Jeśli nie jesteś pewien, czy strona oferująca darmowe filmy lub seriale jest legalna, odwiedź Fundację Legalna Kultura. Kliknij na "Legalne źródła", a następnie "Filmy". Znajdziesz tam pełną i aktualną listę stron oferujących filmy i seriale, a także informacje o tym, czy są one płatne.

Więcej: https://spokeo.pl/film

Komentarze (0)

Zostaw komentarz